Lambdaistanbul 2012 Ağustos Ayı Etkinlikleri

Post image for Lambdaistanbul 2012 Ağustos Ayı Etkinlikleri

Her Çarşamba İngilizce Dersleri

Yazın İstanbul’da olup zamanını İngilizce öğrenerek değerlendirmek isteyenler, Lambda’da bu yaz İngilizce öğretiyoruz! Dersler Başlangıç seviyesinde olacak, 1 Ağustos Çarşamba günü başlayıp her Çarşamba akşamı 7.30 – 9.30 arasında yapılacaktır. Dersler ücretsiz olacaktır. Derste kullanılacak fotokopi ve kırtasiye masraflarını karşılamaya yönelik bağış kabul edilir ancak zorunlu değildir. Dersleri Boğaziçi Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu Turgay Bayındır verecektir. İlgilenenler lambda at lambdaistanbul nokta org adresine yazarak bilgi alabilirler.
Ayrıca, sayı belirleyebilmek için, katılmayı düşünenlerin en geç 31 Temmuz Salı gününe kadar email göndererek katılmak istediklerini belirtmeleri rica olunur.
Not: Talep devam ettiği sürece dersler 3 ay boyunca devam edecektir. Dersler Başlangıç seviyesinde olacağı için, isteyenler ilk 4 haftaya gelmeyip Eylül ayında katılabilirler.
4 Ağustos Cumartesi 16:30
LKM Cumartesi Sineması: Shortbus
film gösterimi
2006, ABD
101 dk.
Birçok New York’lu, exclusive club olan Shortbus’a seks yaşamlarındaki problemlere çözüm bulabilmek amacıyla gelmektedir. Rob ve Sophia çok mutlu bir çifttir fakat Sophia hayatında hiç orgazm yaşamamıştır. Bu ironik durum onun peşini iş yaşamında da bırakmaz çünkü kendisi bir çift danışmanıdır ve bu tür sorunları kendi hastalarında da görmektedir. Hastalarından ikisi, Jamie ve James, 5 senedir birbirlerine sadık kalabilmiş bir gay çifttir. Fakat James artık bu ilişkiye başka erkekleri de katmak istemektedir. Ceth bu aileye katılabilecek çok uygun bir insandır; fakat caddenin diğer tarafında oturan röntgenci Caleb’in bu konudaki düşünceleri çok daha farklıdır. Jamie’lerin kışkırtmasıyla Sophie, Severin’i ziyaret eder. Tüm çiftleri Shortbus Club’da ilginç deneyimler beklemektedir.
11 Ağustos Cumartesi
Vegan Yaşam ve Hayvan Etiği 18:00 – 20:00

Vegan olmak ya da olmamak işte bütün mesele bu!
Şaka bir yana vegan hayat tarzını benimsemiş azımsanamayacak bir kitle var. Peki nedir bu vegan hayat tarzı? Vegan ne demek? Türcülük nedir? Hayvan etiği de neyin nesi?
Var olan tüm türlerin özgürlüğünden yana, türcülüğe karşı söz söyleyen Vegan Kolektif’ten işte bütün bu soruları cevaplayacak bir sunum.
19 Ağustos Pazar
Bayramlaşmaya Bekleriz
Bayramın 1. günü LKM açık olacaktır. Gelmek isteyen herkesi bekleriz.
25 Ağustos Cumartesi 16:00
Bir Atölye Çalışması: Tüketmarket
atölye
Tatil Kazandınız!
Kim derdi ki bir gün sizin de başınıza gelecek. Evet, evet. Yanlış duymadınız. Katıldığınız bir çekilişten bedava tatil kazandınız! İki haftalık Türkiye yolculuğuna çıkacaksınız. Assos, Kelebekler Vadisi, Pamukkale, Kapadokya, Nemrut Dağı, Van Gölü ve Ağrı Dağı tur kapsamında gezeceğiniz yerlerden sadece birkaçı! Okuldan, işten, yapmak zorunda olduğunuz bir dolu ıvır zıvırdan uzakta kafa dinleyeceksiniz. Kirli, kalabalık, sıcak, bir dal bile kıpırdamayan büyükşehir çook uzaklarda kalacak, kuşlarla birlikte gökyüzünde süzülecek, güneşle birlikte her yeri kızıla boyayıp rahat ve serin rüyalara dalacaksınız. Hadi kapın sırt çantanızı ve yola koyulun.
Yalnıızzz… Bu tatile kimlerle çıkmak isterdiniz?
26 Ağustos Pazar 16:00
Beden Atölyesi: Bedeni Bağlamak -güneşli fascia’lar-
Bu atölye katılımcıları, bedeni farklı algılama ve deneyimleme biçimlerine açmayı öneren bilgileri paylaşmaya ve tartışmaya davet eder. Anatomik olarak tanımlanmış bedensel bazı bağlantıların tanınmasıyla fark etmeye ve keşfetmeye istekli olan, bedensel ve spiritüel deneyimlerin paylaşılacağı bir sohbete katılmak ve bedensel farkındalığını genişletmek isteyen herkese açıktır.
*Bazı pratik bilgilerin denenme olasılığına karşılık rahat kıyafetler giyilmesi önerilir.
Atölye Yürütücüsü: Gizem Aksu

Previous post:

Next post: