2016 için “Barış” Diliyoruz!

Fotor1Created

Birkaç gün sonra takvimden bir sayfa daha kopacak, 2015 yerini 2016’ya bırakacak. İçimiz yeni başlangıçların heyecanı ile dolması gerekirken ölümlerin, katliamların rutin haberler haline geldiği günlerden geçiyoruz. Bir yanı yılbaşı süsleriyle dolu ülkenin diğer yanı mermi izleriyle kaplı. Sadece son bir yılda 200 bini aşkın insan, sokağa çıkma yasakları ve can güvenliklerinin tehlikede olması nedeniyle göç etmek zorunda kalmış durumda. Okullar kapalı, sağlık ocakları kapalı, marketler, fırınlar kapalı… 11 yaşında çocuklar evleri tank topuyla vurulduğu için ölüyor. 

Yetkililere soruyoruz: Silahların susması, müzakere masasına dönülmesi için daha kaç kişinin ölmesi gerekiyor?

Diyarbakır, Ankara, Suruç katliamları, homofobi, transfobi, intiharlar, nefret suçları, trafik kazaları derken oldukça zor bir 2015 senesi geçirdik. Tüm bunlara karşı ayakta kalmamızı sağlayan gene dayanışma ve birbirimize tutunmamız oldu. Lambdaistanbul olarak yılın bu son günlerinde sizleri bu savaşı, bu katliamı sonlandırmak için sesimize ses katmaya çağırıyoruz.

Biz 2016’nın ülkemize “Barış” getirmesini istiyoruz. Sadece istemekle kalmamak adına harakete geçiyoruz ve 2016 senesinde barış üzerine daha çok etkinlik yapacağımızı ve daha çok konuşma, tartışma imkanı yaratacağımızı tüm takipçilerimize duyuruyoruz. Bununla beraber sizlerden bir kartona 2016’dan barış adına ne dilediğinizi yazmanızı ve kartonunuzla çektireceğiniz fotoğrafı lambda@lambdaistanbul.org mail adresimizden veya facebook/twitter hesaplarımızdan bizimle paylaşmanızı istiyoruz.

Barış çağrımıza ses katın! Siz yoksanız, çok eksiğiz..

Previous post:

Next post: