LKM Haziran Ayı Etkinlik Programı

Beyaz Kargalar Gençlik Buluşmaları: Tişört Boyama Atölyesi

Tarih: 1 Haziran 2013, 13:00

Mekan: Lambdaistanbul

Haziran geldi. Onur haftasına, özellikle de Onur Yürüyüşüne çok bir şey kalmadı. Hangi dövizi/lolipopu taşısam, ne giysem, içimdeki renkleri nasıl daha görünür kılabilsem bu yürüyüşte soruları hepimizin aklında. Gelin bu atölye de Onur yürüyüşünde giyeceğimiz tişörtü kendi ellerimizle boyayalım. Ortaya çıkan şey hoşumuza giderse yürüyüşte giyeriz gitmezse de ne giysem derdiyle dolabımızı alt üst etmeye devam ederiz.

Lütfen Atölyeye gelecek herkes boyayacağı tişörtü ve boyalarını yanında getirsin. Kalabalık olmamız durumunda bizdeki boyalar herkese yetmeyebilir.

Not: Bu etkinlik 25 yaş ve altı katılımcılara açıktır.

Kendimiz Çalar Kendimiz Söyleriz

Tarih: 1 Haziran 2013, 20:30

Mekan: Lambdaistanbul

Baharın gelmesi ile dedik ki hadi sokak müzisyenlerini derneğimizde ağırlayalım. Birlikte çalıp birlikte söyleyelim. Herkesi bu ayki akustik türkçe tarzda olacak dinletimize davet ediyoruz. Çalması arkadaşlardan olacak. Eşlik etmesi bizden.

Dünya Çevre Günü İstanbul Bisiklet Gezisi’ne Gökuşağı Bayraklarımızla Katılıyoruz

Tarih: 2 Haziran 2013, 10:30

Mekan: Taksim

Geleneksel Dünya Çevre Günü Bisiklet Gezisi 2 Haziran 2013 Pazar 10:30′da Taksim’de başlayacak Caddebostan’da son bulacaktır.

Biz de “Alışın her yerdeyiz!” demek için Gökuşağı bayraklarımızı ve bisikletlerimizi alıp pazar günü pedal çeviriyoruz!

Herkesi bizimle pedal çevirmeye bekleriz.

Not: Bisikletlerinize takmak için küçük gökuşağı bayraklarını SPoD ve Lambdaistanbul’dan temin edebilirsiniz.

Poliamor 102

Tarih: 2 Haziran 2013, 16:00

Mekan: Lambdaistanbul

101 katılımcılarının 3 saat boyunca Lambdaistanbul kültür merkezinden ayrılmak dahi istemediği, bir daha bir daha bisleriyle devamını talep ettiği Poliamor atölyesinin ikincisiyle karşınızdayız.
Bu kez sizden gelen istekler doğrultusunda poliamor deneyimlerine kulak veriyoruz. Denemeyenler güldürürken düşündürüyor, deneyenler düşündürürken güldürüyor, alem-i lubun anlatıyor da anlatıyor. Midem almıyor,almıyor diyen nağmelerse tekeşliliğin kudretli kollarına, selametle yollanıyor.

Shaker Atölyesi

Tarih: 9 Haziran 2013, 16:00

Mekan: Lambdaistanbul

Yürüyüşlerde, eylemlerde ya da sadece müzik yapmak için kullanabileceğimiz sallangaçlarımızı (shaker) yapıyoruz.

Ses çıkarabilecek/delinebilecek/sallanabilecek her türlü maddeyi getiriniz… 😀

Hepinizi bekliyoruz!

Lambdaistanbul Açılma Sohbetleri

Tarih: 15 Haziran 2013, 16:00

Mekan: Lambdaistanbul

LGBT bireyler olarak kimliğimizi gizlemek istemediğimizde sürekli devam eden bir açılma süreci ile karşılaşıyoruz. Kimimiz sadece arkadaşlarına, kimimiz sadece ailesine, kimimiz çevresindeki herkese açık olmayı tercih edebiliyoruz. Her birimiz bu süreci kişiliğimiz, sosyal çevremiz, olanaklarımız, inançlarımız ve değerlerimizle tamamen kendimize özgü yaşarken, bir yandan da benzer soru ve kaygılarla karşılaşıyoruz. Neden açılmak istediğimiz, hangi çevrelere açılmayı tercih ettiğimiz farklılaşırken, karşılaştıklarımız, yaşadıklarımız birbirine çok benziyor. “Hiç diğer translara benzemiyorsun” cümlesini duymayan, “eşcinselliğin nedeni nedir?” sorusuyla karşılaşmayan var mı? Yaşarken kafamızın karıştığı, kimi zaman korktuğumuz ve gözümüzde büyüyen açılma süreci, birbirimizle paylaştığımızda en güçlendirici deneyimlerimiz haline geliyor. Aradan zaman geçtiğinde, hüzünlü saatler içeriyor olmasına rağmen bazıları neşeyle hatırladığımız anılar haline bile dönüşebiliyor.

Açılmak tamamen bireysel bir seçim. Açılacak mısınız, kimlere açılacaksınız, sizin karar vereceğiniz bir konu. Deneyimlerinizi anlatmak, başkalarının deneyimlerini dinlemek, bu süreçte yalnız olmadığınızı görmek isterseniz her ayın üçüncü Cumartesi’si sizleri bekliyor olacağız. Açılma sürecinde aile tarafından yaşanan deneyimleri paylaşmak, destek ve dayanışma için LİSTAG aktivistleri de Açılma Sohbetleri’ne katılıyorlar.

Beyaz Kargalar Gençlik Buluşmaları: Lolipop Çakma Atölyesi

Tarih: 16 Haziran 2013, 13:00

Mekan: Lambdaistanbul

Beyaz Kargalar Gençlik Buluşmaları grubu olarak önümüzdeki Onur Haftası hazırlıklarında biz de bir işin ucundan tutacağız diyor ve 30 Haziran’da yapılacak 21. LGBT Onur Yürüyüşü’nün lolipoplarını çakıyoruz.

Not: Bu etkinlik 25 yaş ve altı katılımcılara açıktır.

Poliamor 103

Tarih: 16 Haziran 2013, 16:00

Mekan: Lambdaistanbul

102’de deneyimleri konuşup yorulduk, e fakat gullümle de yoğrulduk.
Şimdi üçüncü derste Türkan Şoray’ların, Gülşen Bubikoğulları’nın vaktidir.
Yeşilçam’da çoklu aşk nasıl vuku buluyor, tekeşlilik, aldatma, kıskançlık en çarpıcı halleriyle, beyaz perdede gösteriliyor. Biz de seyreyliyor, kritik ediyor, kıssadan hisseler çıkarıveriyoruz.

Previous post:

Next post: