Korona günlerinde dayanışma

Korona günlerinde dayanışma  Merhaba lubunya,  Malum, korona sürecinde çoğumuz kendimizi karantinaya aldık, kimimiz işsiz kimimiz kolisiz kaldık. Gullüm bir yana, bu süreç hepimiz için yeni bir durum ama bunun yaratabileceği zorlukları dayanışmayla aşmaya çalışıyoruz. Bu yüzden Lambda olarak etkinliklerimizi internet ortamına taşıdık ve sıklığını arttırdık. Artık her hafta birer Cumartesi Sohbetimiz, Kadın+ Atölyemiz ve İngilizce Tea & Talk etkinliğimiz var. Bunun dışında da Nisan ayı boyunca çeşitli etkinliklerimiz yine online olarak devam ediyor. 1993’ten beri Lambda olarak temel amacımız aramızdaki dayanışmayı güçlendirmek, bir araya gelerek yalnız olmadığımızı hissettirecek bir alan oluşturmak.  Lambda’ya destek olmak ister misin?  Uzun süredir fon geliri olmadan, parti geliri ve kısıtlı üyelik aidatlarıyla finansal olarak kendi yağımızda kavrulmayı sürdürürken salgın nedeniyle düzenimiz alt üst oldu. 14 Mart 2020 tarihinde yapacağımız Mart Kedileri partimizi de korona nedeniyle iptal etmek zorunda kaldık. Hazırladığımız tabloda göreceğin üzere sabit giderlerimiz gelirimizden daha fazla ve bu belirsiz süreçte gelir getirici faaliyet olanağımız yok. Bu nedenle desteğine ihtiyacımız var :)  Bu karantina sürecinde senin de desteğinle Nisan-Mayıs-Haziran giderlerimizi karşılamayı ve sonrasında daha sağlıklı ve huzurlu günlere kavuşmayı diliyoruz. Ayrıca dayanışmamızı kutlamak üzere 25 Nisan Cumartesi günü online bir etkinlik planlıyoruz (etkinliği, içeriği netleşince duyuracağız). 2020’nin ilk üç ayındaki etkinliklerimizi özetleyen tatlış infografiğimiz için buraya tıklayabilirsin. Son bir yıl içinde gerçekleştirilen Lambdaistanbul etkinliklerini içeren tanıtım videomuz da çok kısa bir süre içinde yayına girecek!   Destek olmak istersen banka hesap bilgilerimiz: (Üstelik bu süreçte çoğu banka EFT ücreti de almıyor :) )  Banka Adı: Akbank Hesap Adı: Lambdaistanbul IBAN: TR25 0004 6000 3988 8000 1360 62 Açıklama: Bağış

Merhaba lubunya,

Malum, korona sürecinde çoğumuz kendimizi karantinaya aldık, kimimiz işsiz kimimiz kolisiz kaldık. Gullüm bir yana, bu süreç hepimiz için yeni bir durum ama bunun yaratabileceği zorlukları dayanışmayla aşmaya çalışıyoruz. Bu yüzden Lambda olarak etkinliklerimizi internet ortamına taşıdık ve sıklığını arttırdık. Artık her hafta birer Cumartesi Sohbetimiz, Kadın+ Atölyemiz ve İngilizce Tea & Talk etkinliğimiz var. Bunun dışında da Nisan ayı boyunca çeşitli etkinliklerimiz yine online olarak devam ediyor. 1993’ten beri Lambda olarak temel amacımız aramızdaki dayanışmayı güçlendirmek, bir araya gelerek yalnız olmadığımızı hissettirecek bir alan oluşturmak.

Lambda’ya destek olmak ister misin?

Uzun süredir fon geliri olmadan, parti geliri ve kısıtlı üyelik aidatlarıyla finansal olarak kendi yağımızda kavrulmayı sürdürürken salgın nedeniyle düzenimiz alt üst oldu. 14 Mart 2020 tarihinde yapacağımız Mart Kedileri partimizi de korona nedeniyle iptal etmek zorunda kaldık. Hazırladığımız tabloda göreceğin üzere sabit giderlerimiz gelirimizden daha fazla ve bu belirsiz süreçte gelir getirici faaliyet olanağımız yok.

Bu nedenle desteğine ihtiyacımız var 🙂

Bu bir tablo. Sağ üst köşede Lambdaistanbul'un logosu var.

Lambdaistanbul Nisan 2020 Mali Durumu (TL)
Lambda Kasasındaki Miktar: 1079,16 TL

Gelirlerimiz
Üyelik Aidatları (Ortalama): 300 TL Nisan-Mayıs-Haziran Toplam: 900 TL (Aylık miktar değişiyor)
Bağışlar ve Parti Gelirleri: Belirsiz (Birkaç ayda bir parti yapılıyor, Mart ayında yapılması planlanan parti salgın nedeniyle yapılamadı)

Aylık Düzenli Giderlerimiz
Kira ve Faturalar: 359,21 TL Nisan-Mayıs-Haziran Toplam: 1077,63 TL
Vergi Taksidi: 636,68 TL Nisan-Mayıs-Haziran Toplam: 1910,04 TL (Her ay ödeniyor, Ağustos'ta bitecek)
Stopaj Vergisi: 260 TL (Üç ayda bir ödeniyor, Nisan'da ödenecek)

Diğer Giderlerimiz
Muhasebeci Borcu: 795 TL (Kalan son borcumuz)

Nisan-Mayıs-Haziran Toplam Gider: 4042,67 TL
İhtiyacımız Olan Miktar: 2063,51 TL

Bu karantina sürecinde senin de desteğinle Nisan-Mayıs-Haziran giderlerimizi karşılamayı ve sonrasında daha sağlıklı ve huzurlu günlere kavuşmayı diliyoruz. Ayrıca dayanışmamızı kutlamak üzere 25 Nisan Cumartesi günü online bir etkinlik planlıyoruz (etkinliği, içeriği netleşince duyuracağız). 2020’nin ilk üç ayındaki etkinliklerimizi özetleyen tatlış infografiğimiz için buraya tıklayabilirsin. Son bir yıl içinde gerçekleştirilen Lambdaistanbul etkinliklerini içeren tanıtım videomuz da çok kısa bir süre içinde yayına girecek!

Destek olmak istersen banka hesap bilgilerimiz:
(Üstelik bu süreçte çoğu banka EFT ücreti de almıyor 🙂 )

Banka Adı: Akbank
Hesap Adı: Lambdaistanbul
IBAN: TR25 0004 6000 3988 8000 1360 62
Açıklama: Bağış

Previous post:

Next post: