Başvurular Kapanmıştır! Lambdaistanbul Gönüllü Staj Programı

Post image for Başvurular Kapanmıştır! Lambdaistanbul Gönüllü Staj Programı

Yoğun ilgi ve başvuru nedeniyle başvuruları bu akşam (02.12.2014) itibariyle kapattık. İlgi ve desteğiniz için teşekkürler. Görüşmek üzere. Ayrıntılı bilgi için bakınız http://www.lambdaistanbul.org/s/etkinlik/guncelleme-lambdaistanbul-gonullu-staj-programi/

 

Lambdaistanbul LGBTİ Dayanışma Derneği

Ruh Sağlığı Komisyonu

Gönüllü Staj Programı Çağrısı

 

LGBTİ (Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans, İnterseks)’lerin ruh sağlığı ile ilgili hizmetleri alırken yaşadıkları sorunlar ve hak ihlalleri ile ilgili LGBTİ örgütleri yıllardır çeşitli çalışmalar yürütüyor. Bir süredir de özellikle meslek insanlarına yönelik eğitim ve bilgilendirme çalışmaları yapılıyor. Bunun neticesinde her geçen gün ruh sağlığı hizmetleri alanında LGBTİ konularıyla ilgilenen ve doğru yaklaşımları benimseyen uzmanlar yetişiyor.

Ancak daha hala yolun başındayız.

Bu kapsamda, Lambdaistanbul’da 2014 Nisan ayında çalışmaya başlayan Ruh Sağlığı Komisyonu olarak bu alanda yetişecek nitelikli uzman ihtiyacını karşılamak adına ruh sağlığı ile ilgili alanlarda öğrenim gören öğrencilere yönelik bir gönüllü staj programı hazırladık. Amacımız Lambdaistanbul’un bugüne kadar biriktirdiği bilgi ve deneyimi ruh sağlığı alanında çalışacak kişilerle buluşturmak.

Türkiye’de önemli bir örnek olarak, akran desteği modeliyle işleyen LGBTİ Danışma Hattı ve Lambdaistanbul Kültür Merkezi üzerinden yüz yüze akran desteği Lambdaistanbul’un kurulduğu günden beri yaptığı en önemli çalışmalar arasındadır. Akran desteği modeli ile yürüyen yüz yüze ve telefonla destek çalışmalarımız birbirinden çok farklı insanlarla, sorunlarla, deneyimlerle ve çözümlerle karşılaşmak için muazzam bir alan yaratmaktadır.

Lambdaistanbul Ruh Sağlığı komisyonu olarak ruh sağlığı ile ilgili alanlarda okuyan öğrencilerin teorik bilginin yanı sıra pratik becerilerini ve deneyimlerini arttırmalarına olanak sağlayabilmek için bu staj programını oluşturduk.

Gönüllü staj programı hem farklı konu başlıkları altında yapılacak eğitimlerden hem de telefon ve yüz yüze akran destek modeli üzerinden yapılacak uygulama çalışmalarından oluşacaktır.

Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik ile Sosyal Hizmet Uzmanlığı alanlarında öğrenim gören 2 – 3 – 4. sınıf ve lisansüstü öğrencilerine yönelik staj programı 6 ay sürecektir.

Başvurular 1 – 15 Aralık tarihleri arasında alınacaktır.

Gönüllü staj programının kontenjanı 10 kişidir.

 

Başvuru için Tıklayınız;

Gönüllü Staj Programı Başvuru Formu

 

Gönüllü Staj Programı ile ilgili sorularınız için ruhsagligi@lambdaistanbul.org adresinden bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.

 

Dayanışmayla,

Lambdaistanbul Ruh Sağlığı Komisyonu

Previous post:

Next post: