Baleye travesti yorumu

Umut ERDEM, Hürriyet, 19.07.2006 
  


http://www.hurriyet.com.tr/gundem/4776569.asp?gid=48


Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Bodrum Uluslararası Bale Festivali’nde sanatseverleri şaşırtacak bir gösteriye imza atıyor.

Festivalde erkek üyelerden oluşan ve sahnede kadın kılığında bale yapan ABD’li ” Les Ballets Trockadero De Monte Carlo” topluluğu gösteri yapacak.

32 yıllık bir geçmişi bulunan bale topluluğu, dünyanın birçok yerinde gösteriler düzenlerken, New York’ta gay ve lezbiyenler için de özel gösteriler yaparak dikkatleri çekmişti. Topluluk, uluslararası AIDS dernekleri fonlarına destek için de sahneye çıktı. Sahneye balerinlerin giydiği tütülerle ve makyajlarla çıkan topluluk, 30 ve 31 Ağustos tarihinde Bodrum Kalesi’nde seyirci karşısına çıkacak. Topluluk, fotoğraflarını ve özgeçmişini yayınladığı internet sitelerinde kurulma amacını, “klasik baleyi travesti formunda parodilerle eğlenceli bir şekilde sunmak” olarak belirtiyor.

Otomatik Uyarı: Haber kaynaklarından alarak web sitemizde yayınladığımız haberler arşiv amaçlıdır. Haber metinlerini yayınlıyor olmamız, Lambdaistanbul'un yayınlanan tüm metinleri desteklediği anlamına gelmez.

Previous post:

Next post: