‘Eşcinsel hakem’ çok kızdıracak

MEHMET ÇALIŞKAN, HaberTürk, 03.08.2010

Yeşilçam’daki hareketlilik yaz mevsiminde de devam ediyor. Sugarworkz Film Şirketi tarafından çekimlerine 16 Temmuz tarihinde başlanan ‘Çakallarla Dans’
filmi hayli iddialı kadrosuyla dikkat çekiyor. Yönetmenliğini ‘Aşk Tutulması’ ve ‘Aşk Geliyorum Demez’ gibi romantik komedilerin de yönetmenliğini yapan Murat Şeker’in üstlendiği filmde Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Murat Akkoyunlu, Kemal Uçar, Timur Acar ve Tuba Ünsal başrolleri paylaşıyor.

Komedi- macera türü filmde hayatlarını küçük bahislere bağlamış bir grup adam, mahallenin küçük adamlarının sırtından büyük paralar kazanmaya çalışan bir çete ve bu çeteyi çökertmek için büyük mücadele veren iki genç polisin hikâyesi işleniyor.

“HAKEMLERİ AŞAĞILAMIYORUZ”
Ancak çekimleri devam eden filmin bazı sahneleri daha şimdiden belli kesimleri
rahatsız edecek gibi görünüyor. Özellikle de filmde yer alan ‘eşcinsel hakem’ sahnesi futbol hakemlerini kızdıracak türden. Geçtiğimiz yıl Bolusor’un maçlara bir imamın ettiği dualarla çıkması da filmde ti’ye alındı. Filmin kahramanları, düzenbaz imam karakterini canlandıran Erdal Tosun’un ettiği dualarla maça çıkıyor.

31 Aralık’ta gösterime girecek olan filmin eşcinsel hakemli sahnelerine futbol hakemleri ne tepki vereceği bilinmez ama yönetmen ve senarist Murat Şeker, “Bu bir komedi filmi. ‘Kibar hakem’ sahnesiyle hakemlerimizi aşağılama gibi bir
niyetimiz kesinlikle yok” dedi.

Otomatik Uyarı: Haber kaynaklarından alarak web sitemizde yayınladığımız haberler arşiv amaçlıdır. Haber metinlerini yayınlıyor olmamız, Lambdaistanbul'un yayınlanan tüm metinleri desteklediği anlamına gelmez.

Previous post:

Next post: