Lambdaistanbul Yeni Üyelerini Arıyor

Lambdaistanbul bir sivil toplum örgütüdür. Hedefi ise karşıcinsellik ve ikili cinsiyet sistemi dayatmasından arınmış bir geleceğe hep birlikte kavuşmaktır. Bunun için yaşamdaki ayrımcılıklara müdahale ederek dönüşüm yaratmaya çalışıyoruz. Bununla bağlantılı olarak, LGBTİ’ler olarak yaşadığımız sorunlara çözüm aramak, kendi aramızda dayanışma örgütlemek ve LGBTİ’lere yönelik olumsuz bakış açılarını değiştirmek de amaçlarımız arasında.

Lambda 1993 yılından beri faaliyetlerini sürdürüyor. 2002 senesinde bir mekana kavuşan örgütümüzde her yıl 300’ün üzerinde söyleşi, film gösterimi ve açılma sohbeti vb. içerikte toplantılar yapılıyor. Ayrıca her yıl düzenli olarak yapılan İstanbul LGBTİ Onur Haftası’na ev sahipliği yapıyoruz.

26 Temmuz 2004 tarihinde ilk “alo” ile çalışmaya başlayan, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ile ilgili merak edilen her konuda aranabilecek LGBTİ danışma hattımız şimdiye kadar 30,000’in üzerinde görüşme gerçekleştirmiş olarak varlığını sürdürüyor. 2010’dan beri e-mail aracılığıyla da bize danışılabiliyor. 2014 yılında azerice, farsça ve ingilizce konuşulan +90 (553) 544 29 75 no.lu mülteci danışma hattı da faaliyete geçti.

Bunlar dışında hukuk danışma, akademik danışmanlık gibi işlevlerimiz var. Ayrıca etkinliğimiz olmayıp açık olduğumuz günlerde gelebilir, kapımızı çalıp çay içip sohbet edebilirsiniz.

İsteyen herkesin katılımına açığız ve gönüllülük ilkesi ile çalışıyoruz. Maaşlı bir çalışanımız yok. Lezbiyenler, geyler ve biseksüel, heteroseksüel, trans, na-trans kadınlar ve erkekler, kadın ya da erkek olmayanlar yani herkes derneğimizde gönüllü olarak çalışabiliyor.

Mekânın giderlerini de kendi katkılarımızla karşılıyoruz. Yapılan partiler ve üyelerimizden gelen aidatlar sayesinde kiramızı ve faturalarımızı ödüyor, mekanımıza gelen herkesin sıcak bir bardak çay bulabilmesini sağlıyoruz.

Siz de bu çorbada bir tuzum bulunsun diyorsanız önce şuraya tıklayıp derneğimize internet üzerinden kolayca üye olabilir, ardından LAMBDA yazıp 8071 e yollayabilir, böylece her ay telefon faturanızdan kesilecek 5 tl ile mekanımızın açık kalmasına destek olabilirsiniz. Bu işlemleri sadece birer kez yapmanız, lambda’ya her ay küçük ama bizim için çok anlamlı bir destek için yeterli.

Sen yoksan bir eksiğiz…

https://www.youtube.com/watch?v=JC6D18cw-8Y

Previous post:

Next post: